Gdańsk atrakcje imprezy zdjecia relacje o piłce nożnej

BROD2610

Strona główna Bieganie Rekordowe bieganie w parkrun Gdańsk

Rekordowe bieganie w parkrun Gdańsk

Arek KalinowskiW minioną sobotę punktualnie o godzinie 9.00 w Parku Nadmorskim 149 osób wystartowało na 5-kilometrową trasę, co jest nowym rekordem frekwencji w cotygodniowych biegach parkrun Gdańsk.

Wśród Pań nadal nie ma mocnych na siostry Tuwalskie. Małgosia przebiegła 5 km w czasie 19 minut i 23 sekund i zajęła 8 miejsce z spośród wszystkich uczestników biegu. Jej siostra Ela uzyskała wynik 20:17 i dzięki nieobecności Agaty Masiulaniec z Akademii Biegania, ponownie objęła prowadzenie w rocznej klasyfikacji punktowej parkrun Gdańsk. Trzecią pozycję z czasem 22:57 zajęła Grażyna Witt (MaratonyPolskie PL Team), która jest świetnym przykładem, że mimo 60 lat, można biegać szybko i pięknie technicznie.

U Panów zwyciężył Arkadiusz Kalinowski, który przez cały bieg kontrolował sytuację i na mecie osiągnął czas 18:15. Warto dodać, że dla Arka był to już 19. wygrany parkrun. Tuż za nim był Dariusz Witczak z Łodzi, reprezentujący barwy Rysio Team. Najniższe miejsce na podium zaliczył Artur Szymański, a jego wynik to 18:43. Szczególne uznanie należy się Adamowi Witczakowi (Rysio Team), który mimo swojej niepełnosprawności, dystans 5 km pokonał w 23:46.  Gratulacje należą się również pozostałym uczestnikom za 50 uzyskanych rekordów życiowych.

Aktualny ranking w klasyfikacji rocznej w ramach drugiego sezonu gdańskiego parkrunu Gdańsk po 32 biegach przedstawia się następująco: