Gdańsk atrakcje imprezy zdjecia relacje o piłce nożnej

BROD2610

Strona główna Bieganie Rekordowe bieganie w parkrun Gdańsk

Rekordowe bieganie w parkrun Gdańsk

Arek KalinowskiW minioną sobotę punktualnie o godzinie 9.00 w Parku Nadmorskim 149 osób wystartowało na 5-kilometrową trasę, co jest nowym rekordem frekwencji w cotygodniowych biegach parkrun Gdańsk.


Wśród Pań nadal nie ma mocnych na siostry Tuwalskie. Małgosia przebiegła 5 km w czasie 19 minut i 23 sekund i zajęła 8 miejsce z spośród wszystkich uczestników biegu. Jej siostra Ela uzyskała wynik 20:17 i dzięki nieobecności Agaty Masiulaniec z Akademii Biegania, ponownie objęła prowadzenie w rocznej klasyfikacji punktowej parkrun Gdańsk. Trzecią pozycję z czasem 22:57 zajęła Grażyna Witt (MaratonyPolskie PL Team), która jest świetnym przykładem, że mimo 60 lat, można biegać szybko i pięknie technicznie.


U Panów zwyciężył Arkadiusz Kalinowski, który przez cały bieg kontrolował sytuację i na mecie osiągnął czas 18:15. Warto dodać, że dla Arka był to już 19. wygrany parkrun. Tuż za nim był Dariusz Witczak z Łodzi, reprezentujący barwy Rysio Team. Najniższe miejsce na podium zaliczył Artur Szymański, a jego wynik to 18:43. Szczególne uznanie należy się Adamowi Witczakowi (Rysio Team), który mimo swojej niepełnosprawności, dystans 5 km pokonał w 23:46.  Gratulacje należą się również pozostałym uczestnikom za 50 uzyskanych rekordów życiowych.


Aktualny ranking w klasyfikacji rocznej w ramach drugiego sezonu gdańskiego parkrunu Gdańsk po 32 biegach przedstawia się następująco:


Panie

  1. 1.Elżbieta Tuwalska - 2193 pkt.
  2. 2.Agata Masiulaniec (Akademia Biegania) - 2157 pkt.
  3. 3.Teresa Pietrzak (Akademia Biegania) – 1893 pkt.

 

Panowie

Krzysztof Klawikowski – 2900 pkt.
Paweł Petelski - 2570 pkt.
Artur Szymański – 2516 pkt.

 

Organizatorzy akcji parkrun Gdańsk: Stowarzyszenie parkrun Polska

oraz MOSiR w Gdańsku

 Maciej Gach (parkrun Gdańsk) 

Fot. parkrun Gdańsk

.