Gdańsk atrakcje imprezy zdjecia relacje o piłce nożnej

BROD2610

Strona główna Kluby Sportowe Gdańskie Kluby Sportowe Gdańska Szkoła Koszykówki Młode Lwy

Gdańska Szkoła Koszykówki Młode Lwy

mlode lwyGdańska Szkoła Koszykówki Młode Lwy powstała w 2012 roku z pomysłu pasjonatów koszykówki z doświadczeniem w tej dziedzinie sportowego życia. W swoich szeregach mamy wykwalifikowaną grupę ludzi znających się na koszykarskim szkoleniu dzieci i młodzieży, ale i doskonale znających się na medycynie sportowej i rehabilitacji, znakomicie poruszających się w zawiłościach obowiązującego w sporcie prawa, menadżerów sportowych, a także zarządzających na co dzień własnymi firmami.

 

Grupa założycieli Gdańskiej Szkoły Koszykówki Młode Lwy nie była przypadkowa. Ludzie tworzący nasz projekt są osobami z bogatym doświadczeniem, które gwarantują kompleksową opiekę nad zawodnikiem od wczesnych lat dziecięcych [kadra trenerska, pedagogiczna, lekarska i rehabilitacyjna], aż po dorosłą karierę koszykarską [prawnicy, menadżerowie, specjaliści ds. wizerunku].

 

W swoich założeniach opieramy się na zasadzie wychowywania w duchu sportu nie tylko przyszłych zawodników, ale przede wszystkim ludzi, którzy bez względu na drogę jaką w życiu wybiorą będą silnymi jednostkami, świetnie radzącymi sobie w codziennym życiu, działając dodatkowo w oparciu o zasady fair-play czyli umiejętności zdrowej rywalizacji jak i pracy w zespole.

 

Szkoła ma na celu promocję koszykówki jako dyscypliny sportu dającej wszechstronne korzyści dzieciom i młodzieży. Poprzez zajęcia ruchowe zapoczątkowane już w grupach przedszkolnych i kontynuowane w szkole podstawowej oraz gimnazjum kształtujemy jednostki zdolne ruchowo, a poprzez wprowadzenie od dziewiątego/dziesiątego roku życia specjalistycznego treningu koszykarskiego zajmujemy się szkoleniem zawodników zdolnych do gry na wysokim poziomie sportowym. Wszystkie dzieci objęte są opieką trenerów/pedagogów, którzy w pierwszej kolejności mają wychowywać z położeniem nacisku na wagę nauki w szkole, a dopiero w drugiej trenować zawodników. W konsekwencji systematyka pracy ma dać swobodę dzieciom i młodzieży w łączeniu ich codziennych obowiązków, co doskonale będzie znajdowało odzwierciedlenie w trudach późniejszego, dorosłego życia.

 

Będziemy dumni z naszych zawodników, którzy będą w przyszłości rywalizować na najlepszych arenach koszykarskich, ale radosny uśmiech na twarzy będzie nam towarzyszył przy okazji każdego naszego wychowanka odważnie stawiającego kroki w swoje dorosłe życie bez względu na jego dziedzinę.

 

Nasza Szkoła ma za zadanie być uzupełnieniem opieki rodziców i pomagać, wskazując wzorce zachowań każdemu z naszych podopiecznych, wierząc że osoba dobrze wychowana i dobrze wykształcona będzie świetnie potrafiła pogodzić codzienne obowiązki z uprawianiem sportu, a z kolei jego uprawianie będzie wspierać nabieranie umiejętności niezbędnych do funkcjonowania w dzisiejszym świecie.

Priorytety Gdańskiej Szkoły Koszykówki:

 

1. Wpajanie dzieciom nauki w szkole jako piorytetu
2. Pobudzanie w dzieciach poczucia ich własnej wartości
3. Nauczanie współpracy w zespole
4. Nauczanie umiejętności reagowania na stres/porażkę
5. Nauczanie zdrowej rywalizacji w oparciu o zasady fair-play

6. Nauczanie systematyki pracy

7. Nauczanie godzenia obowiązków z zabawą

 

Strona klubu: www.mlodelwy.pl

 

Info i fot. GSK Młode Lwy

.