Gdańsk atrakcje imprezy zdjecia relacje o piłce nożnej

BROD2610

Strona główna Z miasta Christoph Schlingensief vol.2 / PRZEGLĄD FILMÓW / Parakino / Tydzień niemiecki

Christoph Schlingensief vol.2 / PRZEGLĄD FILMÓW / Parakino / Tydzień niemiecki

Christoph Schlingensief vol.2 / PRZEGLĄD FILMÓW / Parakino 19 – 21.10.2016 CSW Łaźnia, ul. Jaskółcza 1, Gdańsk Dolne Miasto Kuratorka: Jolanta Woszczenko Wstęp wolny

PROGRAM 19-21.10.2016 (filmy z polskimi napisami)

19.10.2016, godz. 19.00 / „U3000‟, 122 min

20.10.2016, godz. 19.00 / „Animatograf‟, „Afrykańskie wieże‟, 78 min, gość: Joanna Puzyna-Chojka

21.10.2016, godz. 18.00 / „Ausländer raus!‟, 90 min, Po projekcji odbędzie się dyskusja

Podczas pierwszego przeglądu Schlingensiefa w Polsce w 2012 roku można było zobaczyć jego dorobek filmowy. Podczas tegorocznych pokazów w Warszawie i Gdańsku zaprezentowana zostanie jego twórczość teatralna i telewizyjna, związana z polityką i wykluczeniem: bezrobotnych, ubogich, uchodźców i osób niepełnosprawnych.

Schlingensief wskazywał tematy trudne, nieprzepracowane i zdecydowanie niewygodne, łamiąc przy tym wszelkie konwencje w dotarciu do istoty kwestii. Prowadził intelektualną, błyskotliwą i wielopłaszczyznową grę z widzem, zabarwioną absurdalnym humorem z mnóstwem odniesień i skojarzeń. Często powtarzał, że tak jak jego ojciec-farmaceuta, podaje widzom odrobinę trucizny, aby na zawsze wyleczyć ich z chorób naszych czasów. W pierwszy dzień przeglądu widzowie będa mieli okazję zapoznać się z wybranymi odcinkami talk show „U3000‟, który był nadawany w latach 2000-2001 w niemieckim MTV. Christoph Schlingensief wcielił się w potrójną rolę reżysera, scenarzysty i prowadzącego. W każdym z odcinków przebierał się za zaskakujące postacie i zapraszał gości do rozmów w rozpędzonych wagonach berlińskiego metra.

Drugi dzień przeglądu to krótka, ośmiominutowa seria animatografów po której nastąpi projekcja dziennika filmowego „Afrykańskie wieże‟. Akcja filmu rozgrywa się w Namibi. Kanwą scenariusza było odtworzenie w afrykańskim slumsie ataków terrorystycznych na World Trade Center. Gościem tego dnia przeglądu będzie Joanna Puzyna-Chojka z Uniwersytetu Gdańskiego.

Ostatni dzień przeglądu to pokaz dokumentacji filmowej jednej z najważniejszych akcji Christopha Schlingensiefa „Cudzoziemcy wynocha! Kontener Schlingensiefa‟ z 2000 roku. Miała ona miejsce wkrótce po wyborach w Austrii, które wygrała populistyczno-prawicowa partia FPÖ. Artysta zainspirowany wypowiedzią jednego z europosłów na temat prawdopodobieństwa powstania w Austrii obozów koncentracyjnych, zaproponował stworzenie miejsca odosobnienia w samym centrum Wiednia. Zamierzeniem Schlingensiefa było stworzenie paraleli pomiędzy obozami koncentracyjnymi a popularnym w tamtym czasie formatem telewizyjnym Big Brother. Do programu zostało zaproszonych 12 uchodźców, którzy zostali umieszczeni kontenerze na tydzień i obserwowani byli przez kamery. Obraz transmitowany był w internecie. Widzowie każdego dnia głosowali, który z uczestników powinien opuścić program i tym samym zostać deportowanym. Zwycięzca miał otrzymać pozwolenie na pobyt. Widzowie do końca nie wiedzieli, czy uczestnicy są prawdziwymi uchodźcami, czy deportacja usuniętych z programu faktycznie miała miejsce. Efektem akcji Schlingensiefa była publiczna debata na temat stosunku Austriaków do obcokrajowców oraz polityki państwa wobec imigrantów. W związku z kryzysem uchodźczym w Europie praca Schlingensiefa stała się ponownie bardzo aktualna, dlatego po projekcji odbędzie się dyskusja.

Christoph Schlingensief – wszechstronny twórca niemiecki: reżyser filmowy, operowy, teatralny, radiowy, konferansjer talk showów, performer; artysta totalny, bezwzględny prowokator, którego głos w dyskursie o sytuacji kulturalno-politycznej Niemiec był słyszalny i istotny. Schlingensief rozpoczął działalność artystyczną jako reżyser filmów eksperymentalnych. Rozgłos przyniosła mu „Trylogia Niemiecka‟: „100 lat Adolfa Hitlera‟, „Niemiecka masakra piłą mechaniczną‟, i „Terror 2000‟. Kolejnymi ważnymi pracami w twórczości Schlingensiefa były: projekt „Cudzoziemcy wynocha! Kontener Schlingensiefa‟ oraz reżyseria „Parsifala‟ na festiwalu w Bayreuth. Artysta współtworzył także jedną z najważniejszych niemieckich scen teatralnych Volksbühne Berlin, z którą był związany aż do śmierci w 2010 roku. W 2008 roku lekarze zdiagnozowali u niego raka płuc. Swoje zmagania z chorobą i śmiercią upublicznił, w dzienniku zatytułowanym „W niebie nie może być tak pięknie jak tutaj‟. Na Biennale w Wenecji w 2011 roku reżyser otrzymał, już pośmiertnie, Złotego Lwa za niemiecki pawilon narodowy.

Przegląd zorganizował Goethe-Institut i Ambasada Niemiec z okazji 25-lecia Traktatu o dobrym sąsiedztwie i przyjaznej współpracy. Szczegółowy program przeglądu na stronie laznia.pl. Organizatorzy: Goethe-Institut, Nowy Teatr, Centrum Sztuki Współczesnej Łaźnia Partner: Filmegalerie451 Odsłona w Warszawie odbędzie się w dniach: 10-13.10.2016 Filmy z polskimi napisami, wstęp wolny

 

 

CSW Łaźnia Olga Jankowska

.
http://www.xn--seocanavar-6ub.com/

http://www.xn--saekimimerkezi-hjb.web.tr/sac-nakledilmesi-sac-ekimi-hakkinda/

http://www.xn--burunestetii-nyb.web.tr/12-2/

https://twitter.com/estetik_int

https://plus.google.com/+EstetikInternationalcomtr/

https://plus.google.com/+BahadırBaykalDr/

Burun Estetigi Ameliyati istanbul Turkey - http://www.xn--burunestetiirevizyonu-j4c.web.tr/

Kurumsalseo.web.tr