Gdańsk atrakcje imprezy zdjecia relacje o piłce nożnej

BROD2610

Strona główna Sporty walki Gdańskie kluby: Klub Full-Contact Karate

Gdańskie kluby: Klub Full-Contact Karate

full contact

Klub powstał w 1995 roku, początkowo jako Gdański Klub Oyama Karate, by w 2003 przybrać nazwę Gdański Klub Full-Contact Karate.  Osobą, która tworzyła go od podstaw był Karol Kloskowski, posiadacz stopnia mistrzowskiego 2 Dan.

Jest on również wielokrotnym medalistą Mistrzostw Polski Organizacji Oyama Karate oraz Kyokushinkai w formule knockdown, a także mistrzem Polski w formule Full-Contact Karate.

Twórcą stylu OYAMA jest Wielki Mistrz Shigeru Oyama 10 DAN, wybitny uczeń legendy światowego karate Masutatsu Oyama 10 DAN. Po kilkudziesięciu latach praktyki i studiów nad dalekowschodnimi systemami walki stworzył neoklasyczną dyscyplinę, opartą z jednej strony na japońskiej tradycji karate, z drugiej strony na najbardziej skutecznych i sprawdzonych formach walki. Shigeru Oyama to jeden z największych żyjących mistrzów kontaktowego karate w świecie.

W ciągu swojej blisko 70-letniej kariery zasłynął m.in.: zwycięskimi pełnokontaktowymi walkami ze 100 kolejnymi czarnymi pasami, pokazami łamania kantem dłoni stosów bloków lodowych, a także demonstracjami przechwytu gołymi rękami klingi ostrego miecza samurajskiego w chwili zadawanego cięcia. Soshu Oyama szkolił wielu aktualnych liderów międzynarodowych organizacji karate oraz zdobywców mistrzostw świata i kontynentów. Jest autorem wielu filmów szkoleniowych oraz książek, m.in. znakomitej pozycji "Perfect Karate".

Styl OYAMA jest rozwijany pod kątem sztuki i samoobrony oraz dyscypliny sportowej. Shigeru Oyama w swoim modelu szkolenia wprowadził szybkie przemieszczanie się, wyprzedzanie ataku przeciwnika i zejścia z linii ciosu wraz z równoczesnym kontratakiem. Zmienił niektóre bloki, uderzenia oraz formy, rozwinął pracę nóg i położył duży nacisk na rotacyjną pracę ciała.

Zaawansowani karatecy praktykują także oryginalne formy z bronią (Bo, Tonfa i Sai). Kata jak i układy z kobudo, są również prezentowane w ramach współzawodnictwa sportowego. Są przedmiotem studiów, praktyki oraz jednym z najważniejszych czynników pozwalających pojmować styl Oyama jako sztukę walki oraz oryginalną dyscyplinę sportu. Podstawowym celem Gdańskiego Klubu Full-Contact Karate jest prowadzenie działalności sportowej i wychowawczej poprzez propagowanie Karate wśród dzieci, młodzieży i dorosłych, aby podnosić poziom moralny i etyczny oraz kształtować prawidłowy rozwój fizyczny. Gdański Klub Full-Contact Karate jest członkiem OYAMA Polska Federacja Karate.

Posiadamy sprawdzone i bezpieczne metody zajęć z najmłodszymi. Są one dostosowane do ich możliwości psychicznych i fizycznych. Dzięki systematycznym ćwiczeniom ogólnorozwojowym i specjalistycznym dziewczęta i chłopcy są zdrowsi i robią postępy w nauce. Na treningu uczą się samodyscypliny, poszanowania starszych, a przede wszystkim wiary w siebie. Stają się odporniejsi na wszelkie przeciwności oraz negatywny wpływ środowiska dzięki czemu później nie szukają ukojenia w alkoholu czy narkotykach. Dla młodzieży i dorosłych prowadzimy zajęcia przygotowujące do walki pełnokontaktowej w formule knockdown, szkolimy ich również w zakresie posługiwania się pałką (Tonfa) oraz kijem (Bo), a także uczymy skutecznej samoobrony.

Osobom pracującym stwarzamy możliwość zregenerowania sił po stresującym dniu, powrotu do dobrej kondycji i świetnego samopoczucia. Nasi juniorzy i seniorzy, co roku biorą udział w wielu zawodach sportowych z mistrzostwami Polski na czele, regularnie odnosząc medalowe sukcesy. Dwa razy do roku, w czasie egzaminów, nasi uczniowie zdobywają nowe stopnie potwierdzane oficjalnymi dyplomami.

Organizujemy letnie obozy szkoleniowe w górach, uczestniczymy w regionalnych i ogólnopolskich zawodach sportowych oraz seminariach szkoleniowych z udziałem Wielkiego Mistrza Shigeru Oyama 10 DAN, przed którym najlepsi zdają egzaminy na stopnie mistrzowskie. Zajęcia w Gdańskim Klubie Full-Contact Karate prowadzą doświadczeni i utytułowani Instruktorzy Karate z czarnymi pasami, posiadający wieloletnie doświadczenie w pełnokontaktowych sztukach walki: Kyokushinkai, Oyama Karate, Kick-Boxing Full-Contact i Thai-Boxing.

Treningi:
Gdańsk-Morena - Gimnazjum Nr 21 ul. Marusarzówny 10 (wejście od strony basenu, 2 piętro): dzieci (od 7 do 13 lat) - poniedziałek i środa od 18:30 do 19:30, młodzież i dorośli - poniedziałek i środa 19:30-20:30.

Gdańsk-Chełm - Zespół Szkół Ogólnokształcących Nr 7 ul. Chałubińskiego 13 (sala judo) - dzieci (od 7 do 13 lat) - wtorek i czwartek - 20:00 - 21:00, młodzież i dorośli - wtorek i czwartek - 21:00-22:00.

Zachęcamy do obejrzenia filmów promujących klub:


Szczegółowe informacje na stronie www.karategdansk.pl

Zalozyciel klubu Karol Kloskowski - 2 DanZalożyciel klubu Karol KloskowskiInstruktor Artur Kloskowski - 2 DanInstruktor Artur Kloskowski

 

Artur Kloskowski

fot. Artur Kloskowski

.